• Túlame sa Slovenskom II.

• Posledný januárový deň, 31.1., žiaci 2. stupňa prostredníctvom - ITV Túlame sa Slovenskom - využili svoje zručnosti a nadanie na keramikársku tému. Po prezentácii zvládli rozšifrovať pesničky v záhoráckom, oravskom a šarišskom nárečí. Stali sa z nich autori básní s nárečovými slovami. A v závere dňa sa na chvíľu stali ľudovými remeselníkmi - keramikármi. Vytvorili autentické podoby džbánov a malé dekoratívne predmety.

Do fotoalbumu Túlame sa Slovenskom II. boli vložené fotografie.

• Túlame sa Slovenskom I.

• Dňa 31. januára sme sa na I. stupni vyučovali formou ITV s názvom "TÚLAME SA SLOVENSKOM". Cieľom vyučovania bolo oboznámiť sa so zaujímavosťami o Slovensku, prehĺbiť si svoje vedomosti o našej krajine a vyskúšať si hravou formou orientáciu na mape. Žiaci si zábavnými aktivitami a úlohami potvrdili nadobudnuté poznatky a skúsenosti a následne ich tvorivo uplatňovali pri tvorivej činnosti. V 1. ročníku si žiaci vyrobili krásne maľované čičmianske drevenice, druháci si vyskúšali navrhnúť vlastnú poštovú známku, tretiaci vytvorili vlastnoručné pohľadnice a štvrtáci si "nadizajnovali" triedny kalendár. Veríme, že bol dnešný deň plný zábavných aj poučných aktivít a žiaci si ho naplno užili. :)

Do fotoalbumu Túlame sa Slovenskom I. boli vložené fotografie.

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Dňa 26. januára 2023 sa konalo okresné kolo súťaže  Šaliansky Maťko v CVČ Ahoj v Piešťanoch. Našu školu reprezentovali Tereza Mišurová (3. roč.), Ema Čárska (4. roč.) a Leyan Ebrahim (6. roč.). Konkurencia bola silná, napriek tomu sa podarilo Terezke vybojovať krásne druhé miesto. Grutulujeme! Dievčatám ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa ďalších úspechov. :)

Do fotoalbumu Šaliansky Maťko - okresné kolo boli vložené fotografie.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 19. januára sa žiaci Adam Klesňák (6. roč.) a Matej Krajčírik (9. roč.) zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku v CVČ Ahoj v Piešťanoch. Adam sa umiestnil na peknom 7. mieste z celkového počtu 13 a Matej, ako úspešný riešiteľ sa umiestnil na 4. mieste z celkového počtu 12. Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. :)

• Lyžiarsky výcvikovo-výchovný kurz 2023, Donovaly

• V prvý januárový týždeň po prázdninách sa žiaci druhého stupňa zúčastnili lyžiarskeho výcvikovo-výchovného kurzu v lyžiarskom stredisku Donovaly. Aj napriek nie úplne ideálnym snehovým podmienkam na začiatku týždňa sme sa plní odhodlania pustili napĺňať plán LVVK. Počasie nás nenechalo trápiť sa a pripravilo nám snehové prekvapenie. Práve aj vďaka tomu si žiaci mohli užiť 'lyžarák' naplno, žiaci zdokonalili svoje lyžiarske techniky, žiaci, ktorí stáli po prvý krát na lyžiach si osvojili základy lyžovania a všetci zažili týždeň plný zábavy a športu. :)

Do fotoalbumu Lyžiarsky výcvikovo-výchovný kurz 2023, Donovaly boli vložené fotografie.